Spotkanie odbyło się 16 maja 2009 r. w czytelni MGBP w Łęcznej.
Klubowicze rozmawiali o książkach: „Wszystko z miłości” Romy Ligockiej, „Ćwiczenia z utraty”Agaty Tuszyńskiej  i „Cała radość życia” Franceski Michalskiej.

„Wszystko z miłości” Romy Ligockiej są zbiorem felietonów, z których większość wcześniej była publikowana   w czasopiśmie „Pani”. Autorka jako niespieszny przechodzień zapisuje codzienność, przygląda się ludziom       i sytuacjom, zmuszając czytelników do zastanowienia się nad własnym życiem. Książkę czyta się przyjemnie,    ma w sobie dużo ciepła i może być swoistą terapią dla każdego z nas.

 „Ćwiczenia z utraty” Agaty Muszyńskiej to dziennik-wspomnienie z życia autorki i jej męża, cenionego intelektualisty Henryka Dasko. Jest to zapis roku ich wspólnej, heroicznej walki z chorobą nowotworową. Czas ten obfituje w niecodzienne wydarzenia, niekiedy graniczące prawie z cudem. Książka jest opowieścią  o tyle niezwykłą, że spisywaną w warunkach „ekstremalnych”, właściwie na bieżąco. Umiejętności pisarskie autorki gwarantują, że nie będzie to jedynie historia „na pokaz”; to również opowieść o uczuciu, związkach   i o pomocy przyjaciół i nieznajomych.

Pamiętnik Franceski Michalskiej „Cała radość życia. Na Wołyniu, w Kazachstanie, w Polsce” to opowieść        o zwycięstwie nad biedą i głodem, o woli przetrwania.
Jedna z klubowiczek zwróciła uwagę na kontrast między tytułem – optymistycznym, pogodnym, sugerującym lekką i przyjemną egzystencję – a treścią. Książkę czyta się jednym tchem. Wiele tu anegdot prezentowanych z humorem. Sporo kopii dokumentów, kilka fotografii. I tylko pamięć o ludziach, którzy pozostali w strasznym stepie, zdani tylko na siebie, nie pozwala na naprawdę beztroską radość życia.