Aktualności

23 maja 2022 r w Bibliotece Głównej przy ul. Bożnicznej gościliśmy uczniów klasy 4 a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawczynią.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, których tematem był zbliżający się Dzień Matki.

Podczas zajęć dzieci szukały słów, które kojarzą się z mamą i uzupełniały nimi tablicę tytułową. Zapoznały się z historią tego święta i obejrzały film o Dniu Matki. Bibliotekarka Teresa Kozłowska przeczytała jedno z opowiadań Renaty Piątkowskiej z książki pt. „Po prostu mama”. Uczniowie wysłuchali piosenki dla mamy, a następnie z przygotowanych materiałów wykonali kolorowe kartki dla swoich mam. Mamy nadzieję, że wykonane w bibliotece kartki sprawią mamom wiele radości.

 


W dniu 19.05. Bibliotekę Główną odwiedzili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęcznej. W trakcie wizyty nasi goście zapoznali się z zasadami wypożyczania książek z Wypożyczalni i korzystania z Czytelni oraz obejrzeli publikacje dotyczące Łęcznej i okolic.

 

16 maja dzieci z grupy „Maleństwa” z Publicznego Przedszkola nr 3 w Łęcznej wraz z Paniami odwiedziły Bibliotekę przy ul. Obrońców Pokoju 1.
Dla większości dzieci, była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Na początku spotkania bibliotekarka przeczytała książkę Anity Głowińskiej pt.: „Kicia Kocia w bibliotece”. Kicia Kocia została przewodnikiem po bibliotece, dzieci dowiedziały się co można robić w bibliotece poza wypożyczaniem książek, kim jest autorka bajek, co to jest autograf, jak wygląda karta biblioteczna.
Z ogromnym zainteresowaniem oglądały również książki znajdujące się na półkach w dziale dla najmłodszych.
Bibliotekarka zachęciła dzieci do udziału w ogólnopolskim projekcie „Mała książka- wielki człowiek” przeznaczonym dla przedszkolaków.
Na zakończenie miłej wizyty dzieci poczęstowały się cukierkami, a bibliotekarka otrzymała podziękowanie.
Dziękujemy i do zobaczenia!

 

W dniu 16 maja 2022 r. do Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21 z wizytą przyszły dzieci z grupy „Krasnoludki” z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej.
Bibliotekarka Barbara Wójcik przeczytała książkę z serii Przygody Fenka pt.: „Biblioteka”.
Wspólnie z Fenkiem, bohaterem opowiadania, dzieci poznawały miejsce, gdzie mieszka tak dużo książek.
Krasnoludki miały okazję zobaczyć różnorodne książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej.
Przedszkolaki dowiedziały się też, jak wyglądała praca bibliotekarza przed komputeryzacją i jak wygląda teraz. Zobaczyły katalog z magicznymi szufladkami pełnymi kart, a następnie miały możliwość wypożyczyć sobie samodzielnie książkę używając czytnika kodów kreskowych.
Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia w bibliotece.
16 maja 2022 r w Bibliotece Głównej przy ul. Bożnicznej gościliśmy uczniów klasy 7 b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawczynią.
Uczniowie zwiedzili poszczególne agendy biblioteki , zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz katalogiem online. Mieli również okazję obejrzeć kamienną umywalnię do rytualnego obmywania rąk, która zachowała się w budynku biblioteki z dawnego wyposażenia szkoły żydowskiej. Młodzież poznała ciekawostki biblioteczne np: najstarszą , najmniejszą , największą czy najgrubszą książkę znajdującą się w naszej bibliotece.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.