tn dsc 0454W Krainie Pluszowego Misia
Miś na smutki i radości,
Miś, gdy coś Cię bardzo złości,
Miś, gdy czasem jest Ci źle,(…)
Miś Puchatek, Miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek…
Dziś Dzień Pluszowego Misia
Więc go utul mocno dzisiaj!!!”

25 listopada 2019 roku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Filii nr 2 w Łęcznej odbył się IV Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej pt.: „W Krainie Pluszowego Misia” pod honorowym patronatem Burmistrza Łęcznej Leszka Włodarskiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta Filia nr 2 w Łęcznej.
W przeglądzie wzięły udział dzieci w wieku 4 i 5 lat z przedszkoli w Łęcznej : Przedszkole Publiczne nr 1,2,3,4, Przedszkole Casper, Mali Odkrywcy i z Samorządowego Przedszkola w Milejowie.
Na początku spotkania Krystyna Skoczylas przywitała wszystkich przybyłych na przegląd uczestników, zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i opiekunów.
Następnie Ewa Kalita i Ewa Grzesiak przedstawiły historię święta pluszowej maskotki.
Ewa Grzesiak zaprezentowała dzieciom ilustracje znanych Misiów, a dzieci wspólnie z pozostałymi gośćmi zgadywały i rozpoznawały ich nazwy.
Przegląd prowadziła Ilona Wójcik z Przedszkola Publicznego nr 3.
Dzieci podzielone były na dwie grupy; łącznie wzięło udział 20 uczestników. Przedszkolaki przyniosły ze sobą ulubione misie. Prezentowane były piosenki, wiersze o misiach, krótkie, długie, radosne i refleksyjne.
W przerwie przeglądu nauczycielka Irmina Walenciuk zaprosiła dzieci i zaproszonych gości do wspólnej zabawy przy piosenkach w języku angielskim. W „misiowym tańcu” w rolę misiowego taty wcielił się Burmistrz Leszek Włodarski, misiową mamę zagrała pani Irmina, a misiowym maleństwem była Aurelka. Mali uczestnicy wzięli udział w dyskotekowej misiowej zabawie tanecznej z efektami specjalnymi w postaci mrugających światełek.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Maskotki zostały ufundowane przez Lubelski Węgiel Bogdanka SA. Książki z bajkami dla dzieci ofiarowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łęcznej. Gadżety okolicznościowe Urząd Miejski w Łęcznej. Cukierki i książeczki Rada Rodziców z Przedszkola Publicznego nr 3. Słodkie upominki przekazali anonimowi darczyńcy.
Na zakończenie przeglądu dyrektor Danuta Panas z Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej wspólnie z dyrektor Ewą Góźdź z Przedszkola Publicznego nr 3 wręczyły dyplomy dla pana Burmistrza, zaproszonych gości oraz nauczycieli za zaangażowanie się w przygotowanie uczestników.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz książek o misiach.
Małych uczestników witał Miś, który gratulował uczestnikom, pozował do zdjęć i brał udział w zabawach.
Święto Misia było różnorodnym i ciekawym przeglądem poezji. Przyczyniło się do bliższego poznania utworów poetyckich związanych z Misiem – najlepszym przyjacielem dzieci.

tn dsc 0387tn dsc 0388tn dsc 0389

 

 tn dsc 0390tn dsc 0391tn dsc 0392tn dsc 0393tn dsc 0394tn dsc 0395tn dsc 0396tn dsc 0397tn dsc 0398tn dsc 0403tn dsc 0408tn dsc 0412tn dsc 0414tn dsc 0418tn dsc 0420tn dsc 0423tn dsc 0424tn dsc 0429tn dsc 0431tn dsc 0432