W dniu 23 października 2019 r. w Filii nr 2 gościliśmy na spotkaniu autorskim Alicję Barton.
Autorka z otwartością, życzliwością i optymizmem poprowadziła spotkanie dla przedszkolaków z Przedszkola nr 4 z grupy: „Biedronki”, „Kotki” ,” Misie”, „Żabki”. Zaprezentowała swoje bajki i wiersze z książek: „ Przyjaciele”, „Świerszcze”, „ Wędrówki Poli”, oraz fragmenty książki pt.: „Legendy Lublina.”
Dzieci wysłuchały również fragmentów wierszy pt.:
„***(Posłuchaj mój kolego…)” „Przygody Kotka Puszka” „Wiersz o Wróbelku Filomelku” „Wędrówki Poli” „Przy Wileńskiej na rynku”
Piękne czytanie wierszy i bajek pani Alicja przeplatała śpiewaniem piosenek : „O Misiu”, „ Piosenka o Jesieni”, „ Kundel Bury”.
Przedszkolaki uśmiechnięte i radosne z zainteresowaniem brały udział w spotkaniu. Pani Alicja w prawdziwie „czarodziejski sposób” przeniosła wszystkich gości w krainę wierszy i bajek i sprawiła, że dzieci z otwartością i uśmiechem wczuwały się w losy poznanych bohaterów.
Wszyscy uczestniczy brali aktywnie wziąć udział w śpiewaniu i recytowaniu fragmentów wierszy.
Na zakończenie każdy uczestnik mógł nabyć książkę z dedykacją autorki.
W naszej bibliotece można wypożyczyć tomiki dla dzieci i dorosłych Alicji Barton.

Alicja Barton jest z zawodu pielęgniarką, z zamiłowania poetką i pisarką bajek dla dzieci. Laureatka Orderu Uśmiechu, jako jedna z pięciu osób w naszym regionie, które wyróżniono tym medalem. Znana z audycji Radia Lublin jako „ Jaśkowa Babcia”. Była wolontariuszką działającą na rzecz chorych dzieci. Pani Alicja czyta i śpiewa swoje utwory w przedszkolach oraz na dziecięcych oddziałach szpitalnych. Potrafi swoją piękną oracją sprawić, aby dzieci słuchały z zainteresowaniem. Jej wiersze i bajki płyną z głębi serca. Napisała ponad 300 wierszy, kilkadziesiąt bajek. Pisze nie tylko dla dzieci, wydała dwa tomiki poezji dla dorosłych. Została nagrodzona medalem 700-lecia Miasta Lublin i odznaczeniem Marszałka za zasługi dla Województwa Lubelskiego.
Jej działalność zauważono wielokrotnie i to nie tylko w Lublinie. Była m.in. „ Kobietą Tiny”. To wyróżnienie przyznał jej ogólnopolski magazyn dla pań. Mówi o sobie : „Największą moją pasją jest zabawa z dziećmi. Bez nich nie mogłabym żyć. Czasami jest mi ciężko, bo nogi bolą, jestem już zmęczona, ale jak trzeba jechać do dzieci, energia wraca i już jestem gotowa do kolejnego spotkania”.
Jest autorką znanych wierszy dla dzieci: „Świerszcz w zielonym kapeluszu”, „Posłuchaj mój kolego”, „Bałwanek”, „Pingwinki”, „Przygody Kotka Puszka”, „Są na świecie takie babcie”, „Zimowy wiersz”, „Jak myślicie”, „Jan Paweł II”.

tn dsc 0532tn dsc 0545tn dsc 0551tn dsc 0552tn dsc 0561tn dsc 0570tn dsc 0573tn dsc 0575tn dsc 0579tn dsc 0585tn dsc 0592tn dsc 0596tn dsc 0599tn dsc 0650tn dsc 0594