m1.jpg

Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej przy ul. Bożnicznej 21, po raz kolejny włączył się w obchody ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.
W akcji Noc Bibliotek 2019 wzięło udział 1760 bibliotek!

Tegoroczna V edycja tej ogólnopolskiej akcji obchodzona była pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".
W dniu 4 października 2019 r. w Bibliotece było gwarno i bardzo wesoło. Wszystko za sprawą imprezy pn. „W Tuwimowie”, która została zorganizowana z okazji Nocy Bibliotek 2019.
Na początku spotkania dyrektor Danuta Panas powitała wszystkich uczestników „Nocy w Bibliotece” życząc im dobrej zabawy.
Motywem przewodnim imprezy były postaci z twórczości Juliana Tuwima, który jest uważany za „poetę dziecięcej radości”. Faktycznie, radości tego wieczoru nie brakowało, było dużo zabawy i śmiechu.
Uczestnicy wspólnie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem „Julian Tuwim” oraz rywalizowali między sobą w turnieju czytelniczym „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”.
Dzieci miały okazję sprawdzić swój refleks szukając rozrzuconych literek z wiersza „Abecadło” oraz sprawność, skacząc po macie z kolorowymi stopami.
Uczestnicy imprezy wspólnie tworzyli pociąg, który zatrzymywał się na poszczególnych stacjach: w Afryce, gdzie mieszkał Murzynek Bambo , w krainie kotka oraz w mieszkaniu Grzesia kłamczuszka.
Był też czas na zabawy ruchowo-muzyczne –taniec przy muzyce bębnów, przeprawę przez „rzekę pełną mleka” jak również "dyrygowanie z panem Tralalińskim" przy użyciu chusty animacyjnej.
Na wieczornym spotkaniu dzieci pisały list, uczyły się prawidłowo adresować kopertę oraz bawiły się w teatrzyk – biorąc udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu „Rzepka”.
Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety z Urzędu Miasta.
Cieszymy się, że dzieci uwielbiają takie nowe inicjatywy i bardzo chętnie biorą w nich udział.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i Noc w Bibliotece na długo pozostanie w ich pamięci.

"Noc Bibliotek" to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

m10.jpgm6.jpgm7.jpg

m4.jpgm5.jpgm2.jpgm3.jpgm15.jpgm17.jpgm13.jpgm14.jpgm11.jpgm12.jpgm9.jpgm8.jpg