Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się 9 listopada w Filii nr 2 na ul. Obrońców Pokoju 1 powitałyśmy nową Klubowiczkę i podzieliłyśmy się wrażeniami ze spotkania autorskiego z Magdaleną Kordel, w którym brałyśmy udział.
Tematem naszego spotkania była książka Jakuba Małeckiego pt. : „Horyzont”.
To historia opowiadana na przemian przez dwoje bohaterów zmagających się z przeszłością.
Marusza Małeckiego, weterana wojennego , który powrócił z misji w Afganistanie i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i Zuzy, sąsiadki , która próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę związaną ze śmiercią matki.
Oboje pobijani przez życie słuchając rapu bułgarskiego są dla siebie lekarstwem w tych trudnych chwilach i szansą na powrót do normalności. Książka porusza problem PTSD, czyli zespól stresu pourazowego, który jest rzadko obecny w polskiej literaturze.
W zgodnej opinii Klubowiczek książka jest interesująca, napisana prostym, pięknym językiem. Emocjonalna i bardzo wzruszająca powieść o prostych ludziach, o traumie, strachu i nadziei.
Horyzont, linia za którą nie ma nic lub wręcz przeciwnie, jest nowym początkiem, który może nas spotkać.
„Dopiero teraz widzę jak blisko przez cały ten czas znajdował się mój horyzont”
Warto przeczytać!
Na następne spotkanie zapraszam 14 grudnia będziemy omawiać książki Magdaleny Kordel : „A ja na Ciebie zaczekam” i „Zagubiony Anioł”.