dzieci.jpg

W październikowe przedpołudnie przedszkolaki z grupy „Kubusie Puchatki” z Publicznego Przedszkola nr 3 w Łęcznej wraz z Paniami oraz maskotką Kici Koci odwiedziły Bibliotekę przy ul. Obrońców Pokoju 1.
Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Na początku spotkania bibliotekarka przeczytała książkę Anity Głowińskiej pt.: „Kicia Kocia w bibliotece”. Kicia Kocia została przewodnikiem po bibliotece, dzieci dowiedziały się co można robić w bibliotece poza wypożyczaniem książek, kim jest autorka bajek, co to jest autograf, jak wygląda karta biblioteczna.
Z ogromnym zainteresowaniem oglądały również książki znajdujące się na półkach w dziale dla najmłodszych. Przy okazji obejrzały wystawę o Marii Konopnickiej i wysłuchały wiersza pt. „Jesienią”
Bibliotekarka zachęciła dzieci do udziału w ogólnopolskim projekcie „Mała książka- wielki człowiek” przeznaczonym dla przedszkolaków.
Na zakończenie miłej wizyty dzieci wypożyczyły książki, otrzymały zakładki do książek, a bibliotekarka otrzymała podziękowanie.