Kto na półkach książek ma bez liku i dba o książki oraz czytelników?
Skąd się biorą książki w bibliotece i jak należy o nie dbać?
Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wspólnie z dziećmi z Przedszkola „Aniołek”, podczas warsztatów pt. „Poznajemy zawód bibliotekarza”, zorganizowanych w dniu 13 maja 2022 r w Oddziale dla Dzieci, przy ul. Bożnicznej 21.
Na początku zajęć przedszkolaki wysłuchały książki z serii „Przygody Fenka pt. „Biblioteka”, która wprowadziła w tematykę zajęć.
Następnie „Aniołki” wysłuchały wiersza „Tygrys w bibliotece”, z którego dowiedziały się, że „mądrość wzrasta od czytania”.
W dalszej części zajęć przedszkolaki poznały pracę bibliotekarza, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz księgozbiorem przeznaczonym dla ich grupy wiekowej
W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość zobaczenia wiele różnorodnych książek. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki-zabawki.
Podczas wizyty bibliotekarka wprowadziła dzieci w tematykę poszanowania książek recytując wiersz J. Huszczy pt.: „Skarga książki” oraz zachęciła do udziału w ogólnopolskim projekcie „Mała książka - wielki człowiek” – przeznaczonym dla przedszkolaków. ".
Dziękujemy za odwiedziny, aktywny udział w warsztatach oraz piękne życzenia z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek obchodzonego pod hasłem: „Biblioteka- świat w jednym miejscu”.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze warsztaty pozwolą dzieciom zrozumieć, że w bibliotece staramy się dbać o książki i czytelników.