Aktualności

Kim są dziadkowie? Czyją mamą jest babcia? Czy dziadek to tata taty?

Wspólnie z dziećmi z grupy „Biedronki „ z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej porozmawialiśmy o niedawno obchodzonym święcie Dnia Babci i Dnia Dziadka. Przedszkolaki wysłuchały wiersza Wiesława Drabika pt. „Dzień Babci, Dzień Dziadka” oraz opowiadania „Noc w domu dziadka i babci”.

Na koniec wizyty dzieci wypożyczyły książki.

Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia

Filia nr 1 po raz drugi jest współorganizatorem Powiatowego Konkursu Plastyczno-Językowego „Idiomy w obrazach”. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie.

Link do szczegółów konkursu: https://www.ck.leczna.pl/ck/konkursy-turnieje-start/konkursy-artykul/1718-konkurs-idiomy-w-obrazach-edycja-2023

W dniach 19 i 26 stycznia 2023 r. ,w Bibliotece Głównej, było wyjątkowo gwarno i wesoło.

Podczas trwających „Ferii z pasją” organizowanych przez Centrum Kultury we współpracy z Biblioteką, przygotowaliśmy dla dzieci „Warsztaty z książką”.

Uczestnicy warsztatów tworzyli drużyny, które rywalizowały między sobą. Było biblioteczne koło fortuny, zabawa w skojarzenia, uzupełnianie cytatów oraz pomylonych tytułów książek. Dzieci z łatwością odgadywały tytuły bajek doskonale się przy tym bawiąc. W ten sposób przypominały sobie lub poznawały najpopularniejszych bohaterów literackich.

Podczas czwartkowych spotkań w bibliotece dzieci rozwiązywały krzyżówkę i odgadywały zagadki czytelnicze. Był czas na zabawy dydaktyczne, recytację wiersza z rekwizytami oraz piosenki o bibliotece. Ważnym momentem było odczytanie listu adresowanego do uczestników warsztatów, którego nadawcą były Książki.

Mamy nadzieję, że Wszyscy dobrze się bawili i zapamiętają słowa z wiersza „Tygrys w bibliotece” że„....mądrość wzrasta od czytania” .

Do zobaczenia w bibliotece!

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Pod Różą” odbyło się 18 stycznia w Filii nr 2.

Omawiałyśmy ostatnio przeczytaną książkę. Wśród lektur znalazły się: „Ucho igielne” Wiesława Myśliwskiego, książki z serii „Rok na Kwiatowej” Karoliny Wilczyńskiej, „Ich wojna, nasze ciała” Christine Lamb oraz „Listy pisane szeptem” Magdaleny Witkiewicz.