Aktualności

Dziś naszą bibliotekę odwiedził Jacek Łapiński.

Jak sam mówi o sobie : Pisarz, prawnik, przedsiębiorca, pasjonat psychologii pozytywnej, papa (dumny ojciec syna), podróżnik po Polsce, pływak (i mors), piłkarz (rekreacyjnie kopiący piłkę), przyjazny i pogodny.

Książki Pana Jacka z autografem już niedługo będą dostępne w naszej Bibliotece.

Zapraszamy do lektury !

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej uzyskała środki finansowe na zakup nowości wydawniczych w ramach realizacji zadania: „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

 

Nazwa zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Piorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

 

 

 
 
 

Podczas ostatnich zajęć w Klubie 50 plus działającym w Osiedlowym Domu Kultury, z którym od kilku już lat współpracuje Filia nr 1, zagościła jesień…w postaci kolorowych liści, z których uczestniczki Klubu wyczarowywały fantazyjne kwiaty. Kwiatek do kwiatka i powstał okazały bukiecik. Przypadł on w udziale naszej bibliotece. Dziękujemy za ten spontaniczny, przesympatyczny i przeuroczy gest. Bukiecik będzie ozdobą naszej biblioteki. Teraz kolej na nas. Mamy nadzieję, że już niedługo przyjdziemy do was z rewizytą…z całym naręczem nowości wydawniczych.

 

Informujemy, że rozpoczął się nabór na stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęcznej.

https://umleczna.bip.lubelskie.pl/index.php?id=152&p1=szczegoly&p2=1684128

 

 

Edukacja to największa inwestycja w człowieka, w Małego Człowieka, wypożyczającego małe książeczki, by z biegiem lat stał się Wielkim. Doskonale zdają sobie z tego sprawę rodzice, a także Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola Prywatnego Mali Odkrywcy mającego swoją siedzibę przy ul. Staszica 15 oraz Filia nr 1 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej mieszcząca się w budynku Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Górniczej 12. Aby ta edukacja przyniosła w przyszłości oczekiwany efekt, trzeba ją zapoczątkować już w wieku przedszkolnym. W ramach współpracy, która trwa od początku istnienia tegoż przedszkola z osiedlową filią biblioteczną (roku przerwy spowodowanej pandemią) wznowione zostały grupowe zorganizowane wizyty w bibliotece, które odbywają się raz w tygodniu w celu wypożyczenia książeczek dla dzieci. Z oferty takiej korzystają wszystkie grupy przedszkolaków, a więc 3-latki, 4-latki , 5-latki oraz grupa kl. „0”, która również funkcjonuje w tymże przedszkolu.

Tak się złożyło, że dzisiejsze wypożyczanie zbiegło się z obchodzonym wczoraj Dniem Edukacji Narodowej. Bardzo miłym akcentem zakończyły się więc dzisiejsze wizyty przedszkolaków w bibliotece, gdyż otrzymałyśmy na koniec wspaniałe życzenia od naszych najmłodszych czytelników wraz ze słodkim upominkiem. Serdecznie dziękujemy. My również życzymy Dyrekcji i całemu Gronu Pedagogicznemu Przedszkola Prywatnego Mali Odkrywcy samych sukcesów wychowawczych.

 W fazie organizacji jesteśmy również z grupą” Bławatki” z Przedszkola Publicznego nr 2 sąsiadującego z naszą biblioteką, a więc do zobaczenia wkrótce.