min dsc 0199

W dniu 04.02.2019 r. w Bibliotece Głównej odbyło się kolejne spotkanie dla seniorów z Klubu e – Senior. Na spotkanie zaproszona została młodzież z koła recytatorsko-teatralnego „Mimo wszystko” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej. Uczniowie przygotowali pod kierunkiem Małgorzaty Zielińskiej ciekawy, pełen śmiechu i humoru program kabaretowy. Jako pierwszy wystąpił Marcel Ulewicz w monodramie autorstwa Anny Lechickiej p.t. „Kobieta pryncypialna”. Następnie seniorzy obejrzeli scenkę kabaretową p.t. „Remont łazienki” w wykonaniu Joanny Gil, Edyty Księżopolskiej i Norberta Olejnika. Później w skeczu p.t. „Egzamin” zaprezentowali się Natalia Doszko, Marcel Ulewicz i Adam Pochodyła.
Spotkaniu towarzyszyły piosenki: „To tylko taniec” zaśpiewała Weronika Leniak, a utwór „Murzyn” do słów Jana Brzechwy Marcel Ulewicz. Zaproszeni goście mieli też okazje wysłuchać gry na akordeonie w wykonaniu Norberta Olejnika.

W podziękowaniu za występ młodzież otrzymała upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Łęcznej.
Następnie prowadząca spotkanie Joanna Wronisz zaprosiła seniorów i młodzież do wspólnej rozmowy. Seniorzy byli ciekawi jak młodzież przygotowuje się do występów, kiedy rozpoczęła się ich przygoda ze sceną, jak długo muszą uczyć się tekstów. Seniorzy opowiadali o tym jak organizują sobie czas wolny oraz jak wygląda ich życie na emeryturze.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że spotkanie było udane, pełne śmiechu i życzliwości.

min dsc 0125min dsc 0131min dsc 0140min dsc 0143min dsc 0145min dsc 0151min dsc 0154min dsc 0162min dsc 0171min dsc 0175min dsc 0180min dsc 0192