W dniu 14 lipca 2017 roku Dyskusyjny Klub Książki „Pod Różą” działający w Filii nr 2 gościł pisarkę Zośkę Papużankę.

   Spotkanie sfinansowane przez Instytut Książki prowadziła Krystyna Skoczylas – opiekun DKK „Pod Różą”.

   Zośka Papużanka -pisarka, teatrolożka, nauczycielka języka polskiego. Za debiutancką powieść Szopka była nominowana do Paszportów Polityki 2012 oraz Nagrody literackiej Nike 2013. Za powieść On otrzymała nominację do Paszportów Polityki 2016 oraz Ogólnopolskiej Nagrody literackiej dla Autorki Gryfia 2017. W 2017 roku ukazała się trzecia książka Świat dla ciebie zrobiłem, która jest zbiorem opowiadań.

Pisarka udzielała wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki, akcji, bohaterów, konstrukcji swoich powieści. Mówiła o problemie dysfunkcji rodziny, a także o umieszczeniu w powieściach elementów nadnaturalności oraz ironicznych figur. Autorka odniosła się też do tematu relacji międzyludzkich i rodzinnych na przykładzie opowiadań zawartych w zbiorze Świat dla ciebie zrobiłem.

   Pisarka opowiedziała o swojej pracy nauczyciela, a także czym jest dla niej pisanie, co czyta, jakich pisarzy ceni.

   Na zakończenie autorka otrzymała wełnianą różę, symbol naszego klubu i upominki od Urzędu Miasta. Był czas na rozmowy, wpisy do książek, dedykacje, pozowanie do zdjęć.

W spotkaniu uczestniczyli klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki z bibliotek z Łęcznej, Ludwina, Cycowa, koordynator wojewódzki z WBP Lublin, czytelnicy.

Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze w Czytelni Biblioteki Głównej.

dsc 0628 mdsc 0637 mdsc 0639 mdsc 0643 mdsc 0648 mdsc 0661 mdsc 0653 mdsc 0655 m