W dniu 11 czerwca 2024 r. spotkaliśmy z uczniami klasy 3d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej , którzy przybyli do Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21 wraz z wychowawczynią Alicją Kędzierską.
Na początku zajęć edukacyjnych uczniowie wysłuchali książki pt. „Wypożyczalnia skrzydeł” autorstwa Iwony Pietrzak-Płachty oraz malarki Matyldy Koneckiej, która wprowadziła w tematykę spotkania. Ta niezwykła książka o magii czytania zaprezentowana została za pomocą Teatrzyku Kamishibai, co bardzo zainteresowało uczniów.
Podczas spotkania był czas na zagadki, zabawę w skojarzenia oraz recytację wiersza z rekwizytami. Uczniowie poznali drogę książki od pisarza do czytelnika, prośby książki oraz ciekawostki biblioteczne np: najstarszą , najmniejszą , największą czy najgrubszą książkę znajdującą się w naszej Bibliotece. Ważnym momentem było obejrzenie filmu pt. „Warto czytać”, który pozwolił zrozumieć, że czytanie książek to nie tylko rozrywka, to przede wszystkim odkrywanie i poznawanie czegoś nowego.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książek oraz obiecali odwiedzać Wypożyczalnię skrzydeł.
Do zobaczenia w bibliotece!