Burmistrz Łęcznej informuje o rozpoczęciu naboru członków do Komitetu Rewitalizacji zgodnie z postanowieniami Ustawy o rewitalizacji oraz Uchwałą Rady Miejskiej w Łęcznej LXXXII/453/2024 z dnia 24 stycznia 2024 r. w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz działania Komitetu Rewitalizacji.

O Komitecie Rewitalizacji:

Komitet stanowi platformę współpracy pomiędzy interesariuszami rewitalizacji a organami Gminy Łęczna. Jego zadaniem jest opiniodawcze i doradcze wsparcie dla Burmistrza Łęcznej w kwestiach związanych z realizacją Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2023-2030.

Struktura Komitetu:

Komitet może liczyć od 9 do 16 członków, reprezentujących różne podmioty, w tym urząd, radę miejską, mieszkańców, przedsiębiorców, oraz organizacje społeczne. Kadencja Komitetu trwa 5 lat, a uczestnictwo w nim jest społeczne, bez wynagrodzenia.

Nabór Członków:

Nabór członków Komitetu prowadzony będzie od 5 lutego do 5 marca 2024 r. Chętni do dołączenia do Komitetu Rewitalizacji mogą składać pisemne deklaracje za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego w Urzędzie Miejskim w Łęcznej oraz online na stronie leczna.pl, a także w naszym BIP.

Termin i Miejsce Składania Deklaracji:

Formularze zgłoszeniowe będą dostępne od 5 lutego 2024 r. w Urzędzie Miejskim w Łęcznej oraz online. Wypełnione deklaracje można składać osobiście, drogą korespondencyjną lub elektroniczną z zachowaniem określonych terminów i form.

Informacje dodatkowe:

Wszelkie istotne informacje dotyczące naboru, w tym ogłoszenia wyników, będą publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łęcznej, a także na tablicach ogłoszeń Urzędu.

Zachęcamy mieszkańców, przedsiębiorców i inne zainteresowane podmioty do aktywnego udziału w tworzeniu przyszłości naszej społeczności poprzez członkostwo w Komitecie Rewitalizacji.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. (81) 53 58 660

Poniżej linki do pełnej treści obwieszczenia wraz z załącznikami

https://leczna.pl/aktualnosci/obwieszczenie-komitet-rewitalizacji-6353/

https://umleczna.bip.lubelskie.pl/index.php?id=152&action=details&document_id=1980082