W środowy poranek gościliśmy w Bibliotece Głównej w Czytelni dzieci z Przedszkola Casper w Łęcznej z grup: Sówki, Żabki, Tygryski, Kotki, Pszczółki. Była to dla nich lekcja, a może raczej wzmianka, opowieść o historii miasta.
Prowadząca spotkanie opowiedziała przedszkolakom jak dawniej wyglądała Łęczna. Dzieci obejrzały fotografie, na których zamieszczone były stare budynki, domy mieszkalne, a także zabytki, które warto zobaczyć. Dowiedziały się też o Dolinie Dinozaurów, którą można odwiedzić, wybierając się na spacer z rodziną. Wysłuchały „Legendy o łęczyńskim herbie” autorstwa Wojciecha Próchniewicza. Przedszkolaki żywo reagowały oglądając zdjęcia, zadawały pytania i zadziwiały swoją spostrzegawczością i bystrością.

Jest nam bardzo miło, że panie z Przedszkola Casper czują i rozumieją potrzebę edukowania najmłodszych o historii naszego miasta. Wiele informacji jest jeszcze dla najmłodszych za trudnych ale cieszymy się, że taka potrzeba została zauważona i że dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie uczestniczyły w spotkaniu.