15 lutego odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Pod Różą”, a tematem naszej dyskusji była ostatnio przeczytana książka.
Wśród lektur była powieść Delii Owens „Gdzie śpiewają raki”. Kya Clark zwana Dziewczyną z Bagien, wrażliwa i inteligentna, żyjąca na bagnach, tęskniąca za miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Książkę dobrze się czyta - to opinia Klubowiczki.
„Srebrna łyżeczka „Magdaleny Witkiewicz to historia Lidii, która przeszła wiele w życiu . List od tajemniczej kobiety sprawia, że Lidia chce dowiedzieć się prawdy. Po odkryciu tajemnicy jej życie wywraca się do góry nogami. Książka jest interesująca i dobrze się ją czyta.
Książki Ewy Szymańskiej z cyklu „Bo trzeba żyć” to saga rodzinna . Trylogia o rodzinie, tożsamości i prawdziwej miłości. Dzieje się na Podlasiu i obejmuje wydarzenia pierwszej połowy XX wieku. Interesująca lektura dla wszystkich, którzy lubią sagi rodzinne z historią w tle – to opinia Klubowiczki.
„Wilcze dzieci” Wioletty Sawickiej .
„Dziecko wobec wojny jest zawsze ofiara niezależnie po której stronie frontu się urodziło”. Historia i świadectwa wojennych sierot z obecnych terenów Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego, które jeszcze długo po wojnie ukrywały się po lasach. Lektura tej książki poraża ale bardzo mnie wciągnęła - to opinia Czytelniczki.
„Wolna. Dzieciństwo i koniec świata w Albanii” Lea Ypi. To opis dorastania w Albanii, kraju który na kilkadziesiąt lat zamknął się szczelnie w swoich granicach. To obraz domu, w którym Lea czuje się bezpieczna, ale jest pełne rodzinnych sekretów . Lea Ypi próbuje zrozumieć co naprawdę oznacza być wolnym. Bardzo interesująca i wciągająca lektura.
Na następne spotkanie zapraszam 15 marca. Gościem będzie Danuta Binkiewicz – Kołodziej, łęczyńska poetka.