17 czerwca 2021 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej Filii nr 2 gościliśmy grupę „Biedronki” z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej.
Dzieci przy zachowaniu zasad sanitarnych wzięły udział w zajęciach z bajkoterapii pt.: „O uczciwości”.
Przedszkolaki wysłuchały historii Fenka i jego przyjaciela Maksa na podstawie książki Dominiki Gałki pt.:„ Przygody Fenka, Uczciwość”.
Przedszkolaki poznały pozytywne wzory do naśladowania i nauczyły się zasad właściwego zachowania, w sytuacji - gdy znajdą zagubiony drogocenny przedmiot.
Pięciolatki z grupy „Biedronki” wykazały się dużą wrażliwością i ciekawymi pomysłami na rozwiązanie sytuacji w przypadku znalezienia portfela lub cennych rzeczy: Za przykładem głównego bohatera Fenka zgłosiły swoje pomysły: „oddania zguby jej właścicielowi”, „napisania kartki o znalezieniu portfela oraz poinformowania pana policjanta”. Mali uczestnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.
Na zakończenie bibliotekarka opowiedziała dzieciom o ciekawych książkach, które można wypożyczyć w bibliotece, zachęciła przedszkolaków do częstego czytania bajek z rodzicami i udziału w akcji: „Mała Książka - Wielki Człowiek”.