Statystyki

1815823
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Ubiegły tydzień
Bieżący miesiąc
Ubiegły miesiąc
Ogółem
553
1259
1812
1107733
24713
46867
1815823

IP: 3.229.118.253
2020-02-17 08:39

Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych „Pod Różą” zaprasza na spotkanie w dniu 26 lutego 2020 r. (środa) na godz.12.00 w czytelni MGBP w Łęcznej ul. Bożniczna 21.

12 lutego 2020 r. na zajęciach z biblioterapii gościliśmy w Filii nr 2 grupę „Misie” z Przedszkola nr 4 w Łęcznej.

Na wstępie spotkania bibliotekarka opowiedziała dzieciom o przyjaźni, a dzieci chętnie opowiadały o swoich przyjaciołach i wymieniały kto jest ich ulubionym przyjacielem?

tn imag3553 copy

Następnie Bronisław Kołodziejczyk z Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Łęcznej przeczytał dzieciom bajkę pt.: „Noc bez gwiazd: O znaczeniu prawdziwej przyjaźni”. Przedszkolaki z uwagą i zaciekawieniem słuchały bajki. Po wysłuchaniu historii gwiazdki Sary i jej przyjaciela Pita wyraziły swoje myśli i spostrzeżenia na temat przyjaźni.

Nasz gość podzielił się wspomnieniami z czasu, gdy czytał książki swoim wnukom. W nawiązaniu do tego, przeczytał bajkę I. Krasickiego pt.: „Lis i Osioł”. Dzięki niej przedszkolaki dowiedziały się, „że przyjaciela znajdzie ten, kto sam chce być przyjacielem dla innych”. Dzieci wymieniały cechy, jakie posiada przyjaciel i mówiły jak można stać się dobrym dla innych.

Na koniec spotkania czekała na dzieci słodka niespodzianka w postaci czekoladowych cukierków, którymi poczęstował je nasz gość. Przedszkolaki wręczyły dziadkowi Bronkowi „Podziękowanie” za udział w spotkaniu i głośne czytanie. Bibliotekarka dała dzieciom szkic „Portret Przyjaźni” do wspólnego pokolorowania w grupie.

tn imag3549tn imag3551tn imag3552tn imag3554tn imag3555tn imag3558tn imag3560tn imag3563

                                                         

tn 5 copy

Kto na półkach książek ma bez liku i dba o książki oraz czytelników?

Bibliotekarz - odpowiedziały dzieci z grupy ”Krasnoludki” Przedszkola nr 1 w Łęcznej, które w dniu 11 lutego 2020 r. odwiedziły Oddział dla Dzieci przy ul. Bożnicznej 21 wraz ze swoją nauczycielką Angeliką Bukszyńską.

Na dzieci czekała uśmiechnięta bibliotekarka, którą przedszkolaki bardzo dobrze znają, ponieważ wypożycza im książki w przedszkolu.

Co trzeba zrobić, żeby pracować w bibliotece”? Co oznacza określenie „szyć” książki na miarę!?

Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów edukacyjnych pn.: „Poznajemy zawód bibliotekarza”.

Na początku zajęć dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania autorstwa Katarzyny Sowuli „Chcę wiedzieć więcej o … bibliotekach” oraz książeczki z serii „Przygody Fenka ”pt. „Biblioteka”, które przeczytała bibliotekarka.

Przedszkolaki poznały „magiczne miejsce”, w którym mieszkają książki oraz skąd bibliotekarka przynosi je do Przedszkola i wypożycza w ramach akcji „Koszyk z książkami”.

Podczas warsztatów edukacyjnych „Krasnoludki” dowiedziały się, że dobry bibliotekarz, to taki, który dla każdego znajdzie coś ciekawego oraz, że „uszyć” książki na miarę, to dobrać odpowiednią literaturę tak, „by pasowała do czytelnika jak ulał”.

Przedszkolaki poznały zasady wypożyczania książek w systemie bibliotecznym MAK, oraz dowiedziały się co ciekawego, oprócz wypożyczania książek, można robić w bibliotece.

W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość zobaczenia wiele różnorodnych książek. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki-zabawki. Wysłuchały wiersza „Tygrys w bibliotece”, z którego dowiedziały się, że „mądrość wzrasta od czytania”.

„Krasnoludki” bardzo dobrze wiedzą, jak ważne jest czytanie i dlatego wybrały sobie samodzielnie książeczki i wypożyczyły je do domu.

W bibliotece staramy się dbać o książki i czytelników i dlatego, mamy nadzieję, że każdy może znaleźć coś ciekawego!

tn 1 copytn 2atn 6 copytn 7 copy