W dniu 16 lutego 2016 r. spotkałyśmy się w jedenastoosobowym składzie.

Rozmowa dotyczyła książki Izy Michalewicz Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei.

Iza Michalewicz – znakomita dziennikarka. Laureatka nagrody Grand Press 2011 za Reportaż Roku Jolanta i kamień, dwukrotnie nominowana do tej nagrody w latach 2012 i 2013. Współautorka bestsellerowej biografii Violetty Villas – Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia.

Życie to za mało. Notatki o stracie i nadziei to zbiór dwudziestu czterech reportaży, zebranych w czterech częściach, osadzonych w tematyce społecznej.

Zebrane w tomie reportaże są opowieścią o stracie: życia, miłości, dzieci, zdrowia, przyjaźni, domu, godności, wolności, dobrego imienia, rodziny, wiary. Każdy jest zapisem lekcji dotkliwej, bolesnej, czasami pozbawionej nadziei. Każdy jest swoistym oczyszczeniem. Drogowskazem.

Autorka porusza tematy, o których zazwyczaj nie chcemy słuchać, tematy niewygodne, bo obnażające nasza bezduszność, bezwzględność, a niekiedy głupotę.

Nie jest to lektura łatwa i lekka, a raczej brutalna, tak, jak otaczająca nas rzeczywistość. Teksty Michalewicz są doskonałe w swej prostocie i głębi przekazu. Za każdym z nich kryje się człowiek, który popełnia błędy, który upada i nie zawsze ma siłę, by się podnieść.

Na następne spotkanie zapraszam 15 marca 2016 r. na godz. 12.00. Omawiać będziemy książki Andrzeja Stasiuka.

dsc 0877 m

dsc 0875 m

dsc 0878 m

dsc 0882 m

dsc 0884 m

dsc 0886 m