W dniu 03.12.2015 r. w Bibliotece Głównej odbyło się ostatnie tego roku webinarium dla seniorów z klubu e - Senior. Gościem spotkania była Zofia Czerwińska – aktorka teatralna i filmowa.

„Z niewiadomych mi przyczyn nigdy się w życiu nie nudzę. I to właśnie jest strasznie nudne” – powiedziała Zofia Czerwińska wzbudzając tą wypowiedzią duże zainteresowanie seniorów. Na spotkaniu opowiedziała o optymizmie i sympatii do samej siebie oraz o samotności i tym, w jaki sposób ją oswajać. Zdaniem aktorki w życiu ważna jest praca i miłość. W jesieni swojego życia powinniśmy otaczać się życzliwymi ludźmi oraz kochać zwierzęta.

Na zadane na czacie przez panią Stefanię / seniorkę z naszego klubu e-Senior / pytanie czy umie posługiwać się komputerem odpowiedziała, że „świat idzie do przodu, a ja nie mogę pozwolić żeby szedł beze mnie”. Zofia Czerwińska podkreśliła, że nie jest jej obca nowa technologia i aktywnie korzysta z komputera i Internetu.

Na koniec spotkania seniorzy wypełniali ankietę, wyrażając tym samym swoją opinię o webinarium „Nie nudzę się ze sobą” oraz wszystkich spotkaniach przygotowanych dla nich przez Fundacje Orange.

- „ Bardzo ciekawe spotkania, miłe towarzystwo”

- „Moim zdaniem wiek nie ma znaczenia, aby rozwijać swoje pasje i prowadzić ciekawe życie” – to niektóre z wypowiedzi seniorów na temat webinariów.

Uczestnicząc w webinariach Fundacji Orange seniorzy mogli spędzić miłe chwile z ciekawymi ludźmi oraz zmotywować się do podjęcia nowych wyzwań i pasji.

dsc 0734 m 5a0fedsc 0735 m 25233dsc 0736 mdsc 0737 m 2b888dsc 0738 m f7f1edsc 0739 m