W dniu 18 października odbyło się dwudzieste czwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu uczestniczyło dziewięć klubowiczek.

 Tematem naszych rozmów była książka Cukiernia pod Amorem cz.1 Zajezierscy Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk to pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Napisała kilkanaście książek dla młodzieży.

 Cukiernia pod Amorem to seria książek dla dorosłych. Pierwsza część Zajezierscy, to opowieść o tytułowym rodzie Zajezierskich.

Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet i ich mężczyzn w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno, jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz o wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów. Pisarka świetnie posługuje się językiem. Jest on prosty i lekki, ale równocześnie doskonale udaje jej się stylizować na dziewiętnastowieczny, wplatając umiejętnie archaizmy, a także wyrażenia w obcych językach.

Cukiernia pod Amorem to z pewnością książka dla kobiet i o kobietach. Przyjemna, lekka, miła i przede wszystkim bardzo wciągająca.

Wszystkim paniom klubowiczkom książka bardzo się podobała. Lektura zainspirowała do rozmów o życiu w dziewiętnastym wieku, jedne chciałyby jak najbardziej żyć w takich realiach, a inne zdecydowanie nie.

 

Na następne spotkanie zapraszamy 15 listopada na godz. 12.00.

Omawiać będziemy książki: Marty Fox Zuzanna nie istnieje oraz Van Cauwelaert D. Obsesje.