Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej ogłasza zapisy na bezpłatne szkolenia z obsługi komputera i Internetu dla seniorów.
Termin rozpoczęcia, częstotliwość oraz godziny ustalone zostaną wspólnie z uczestnikami zajęć.
Szkolenia prowadzone będą przez Bibliotekę Główną oraz jej filie.


Biblioteka Główna przy ul. Bożnicznej 21, (Osiedle Stare Miasto) Tel. (81) 752 02 04 e- mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Filia nr 1 przy ul. Górniczej 12, (Osiedle Samsonowicza) Tel. (81) 462 31 83 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Filia nr 2 przy ul. Obrońców Pokoju 1, (Osiedle Niepodległości) Tel. (81) 462 93 13 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Filia nr 3 przy ul. Jaśminowej 4, (Osiedle Bobrowniki) Tel. (81) 462 75 05 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zapisy prowadzone będą do 31 października 2014r.


Szkolenia komputerowe prowadzone są od 2011 roku. Do tej pory ze szkoleń skorzystało 117 osób. Na szkoleniach zainteresowani uczą się m.in. obsługi komputera, wyszukiwania informacji na stronach www, zapoznają się z takimi pojęciami, jak: portale społecznościowe, forum, grupa dyskusyjna, multimedia. Na kursie można się również dowiedzieć, jak korzystać z poczty elektronicznej, do czego służą komunikatory internetowe, jak przeprowadzać rozmowy głosowe, jak planować wakacje i podróże, nabywać nową wiedzę i umiejętności, a także spędzać wolny czas.

W Bibliotece Głównej działa Klub e – Senior. Celem głównym klubu jest e-aktywizacja i zwiększenie powszechności korzystania z komputera, Internetu i nowoczesnych technologii w codziennym życiu. Poza tym spotkania w Klubie e –Senior pozwalają lepiej poznać się, zaprzyjaźnić z biblioteką i nawiązać nowe znajomości.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania się pod wskazane adresy.

J0195384 m