Filia nr 1 przyłączyła się do akcji wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl
 
W listopadzie zainteresowania czytelnicze kierujemy na temat związany z tym, co dzieje się dookoła nas i co trudno zignorować. Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl na listopad brzmi:
Przeczytam książkę📚 o tematyce przyrodniczej/ekologicznej
Takie wyzwanie wynika z raportów związanych z trudną sytuacją dotyczącą zmian klimatycznych oraz ich wpływu na życie naszej planety.
Lektury o tematyce przyrodniczej/ekologicznej można znaleźć w wielu kategoriach książek np. w literaturze pięknej, reportażu a nawet kryminałach. Nasze propozycje to: książki Petera Wohllebena : Sekretne życie drzew, Duchowe życie zwierząt oraz Dotknij poczuj zobacz ;,książki Anny Kamińskiej : Simona, Białowieża szeptem; Simona Kossak – O ziołach i zwierzętach, Życie pszczół Maurice Maeterlinck, Sekretne życie pszczół Sue Monk, cykl książek Marii Treben Wracamy do ziół Z literatury pięknej polecamy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej, Niech to nie będzie sen Daniela Odiji oraz cykl książek Katarzyny Enerlich Prowincja pełna…,Na szczególna uwagę zasługuje. Dolina Issy Czesława Miłosza. Kryminały, w których poruszany jest temat ekoterroryzmu to np. Inferno Dana Browna Kwestia ceny Zygmunta Miłoszewskiego. Znajdzie się też coś dla miłośników poezji np. wiersze Tuwima, Tetmajera, Miłosza, z dramatów polecamy Sen nocy letniej Wiliama Shakespeara.
W kąciku dla naszych najmłodszych czytelników również przygotowałyśmy wystawkę o tej tematyce . Znalazły się tu książki takie jak : Chrońmy przyrodę, Ratujmy zwierzęta, Wyjątkowa planeta, Ratujmy naszą planetę, Oceany, Zielony i Nikt, Bajki w zielonych sukienkach, Sprzątanie świata, Segreguję śmieci, Woda to skarb, Dzień dobry drzewa! Rogaś z doliny Roztoki a także cykl książek Nela mała reporterka.
Zapraszamy wszystkich czytelników do podjęcia listopadowego wyzwania .