15 czerwca 2021 r. pani Ewa z Miejsko-Gminnej Biblioteki im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej Filii nr 2, ul. Obrońców Pokoju 1 odwiedziła dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej. 
W miłej atmosferze, na świeżym powietrzu przedszkolaki wysłuchały bajki i opowiadań o bezpiecznych wakacjach.
Bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę Ezopa pt.: „Lew i Mysz” z książki Ezopa pt.: „ Najpiękniejsze bajki” oraz opowiadania pt.: „Uwaga, gorące!” i „Gorący letni dzień” z książki E. Fox J. Garbert pt.: „ Mój podręcznik pierwszej pomocy”.
Dzieci poznały piękną historię o tym, jak mała mysz uratowała wielkiego lwa i usłyszały, że każdy może zostać bohaterem pomagając innym. Natomiast z opowiadań przedszkolaki dowiedziały się: jak można pomóc drugiej osobie, gdy ktoś oparzy się lub w czasie wakacji dozna udaru słonecznego. Mali słuchacze chętnie nauczyli się numeru alarmowego 112, pod który należy zadzwonić jeśli trzeba wezwać pomoc osobie potrzebującej lub gdy wybuchnie pożar. Na zakończenie bibliotekarka zachęciła dzieci do odwiedzania biblioteki, czytania książek wspólnie z rodzicami i udziału w ogólnopolskiej akcji : „ Mała Książka -Wielki Człowiek”.