Aktualności

Biblioteka przy ul. Bożnicznej 21 włączyła się w akcję Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na Wspólne Czytanie pod nazwą „Podziel się książką”.
Dzięki czytelnikom 👱‍♀️👱o dobrym sercu, zebraliśmy trzy kartony książek dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat, które zostały przesłane do Organizatora akcji.
Wszyscy, którzy podzielili się swoimi książkami, otrzymali okolicznościowe dyplomy i zakładki do książek.
Biblioteka została wyróżniona przez Organizatora i otrzymała nagrodę - zestaw bestselerowych książek dla dzieci oraz pufy, które pomogą stworzyć przyjazne miejsce do wspólnego czytania w bibliotece!
Dziękujemy Wszystkim, którzy brali udział w akcji🥰🥰🥰

 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Z tej okazji Filia nr 2 ul. Obrońców Pokoju 1 przygotowała okolicznościową wystawę publikacji poświęconą niezłomnym bohaterom tamtych czasów. Zapraszamy do wypożyczania książek i czasopism znajdujących się w naszych zbiorach poświęconych tej tematyce.

 

Nasza biblioteka nawiązała kontakt z biblioteką w Cuautitlán Izcalli z Meksyku i koordynatorem bibliotek w tym mieście Manuelem Jimenezem Camacho. 😍😍😍😍
By wesprzeć bibliotekarzy w ich misji upowszechniania czytelnictwa nagraliśmy dla nich film z pozdrowieniami, opowiedzieliśmy także o formach pracy naszej biblioteki.
W odpowiedzi otrzymaliśmy film od pana Camacho, który prezentuje swoją bibliotekę. BRAWO!!!👏👏
Mamy nadzieję, że ta współpraca przyniesie wiele korzyści naszym i meksykańskim czytelnikom.
Zapraszamy do obejrzenia biblioteki w Cuautitlán Izcalli :https://www.facebook.com/295358947609446/videos/2105264019610195 .📚📚📚🥰🥰🥰
17 lutego obchodzony jest jako Światowy Dzień Kota.🐈🐈🐈😍😍😍
Oddział dla Dzieci przy ul. Bożnicznej 21, po raz kolejny, włączył się w obchody tego święta.🐈
W tym roku urodziny kota obchodzimy online 🐈🐈- świętujcie razem z nami!!!
Wysłuchajcie książeczki "Dzień kota", której autorem jest Wiesław Drabik😍😍 a ilustratorem Marta Ostrowska😍😍
Posłuchajcie również wielu ciekawostek o naszych mruczkach.🐈🐈 https://www.facebook.com/295358947609446/videos/719245202314176
Nagrania możecie wysłuchać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Skrzat, które wyraziło zgodę na publikację głośnego czytania książeczki.
Bardzo dziękujemy!!!😍😍😍😍😍
Z okazji dzisiejszego święta 🐈🐈zachęcamy🙂 do wizyty w bibliotece. 📚🙂📖📖Książki o kotach🐈🐈 czekają na wypożyczenie.
 

Z okazji walentynek Biblioteka Główna przygotowała dla swoich czytelników niespodziankę. Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy „Randka w ciemno z książką”. Czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę w dniu 15 lutego mogli wypożyczyć książkę "w ciemno", nie znając autora, tytułu, okładki ani recenzji. Wybierali ze specjalnego, walentynkowego zestawu, ozdobnie zapakowaną książkę, do której dołączane były walentynkowe zakładki.