W dniach 04 - 08.07 2016 r. Filia nr 4 w Zakrzowie kolejny raz wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łęcznej zorganizowała wakacje dla dzieci pod hasłem "Wakacje na wsi".

Przygotowano mnóstwo atrakcji. Dzieci bawiły się w różne gry i zabawy ruchowe, wykonywały prace plastyczne i manualne. Poznawały przeróżne zabawy i tworzyły obrazki w formacie 3D. Najbardziej atrakcyjnym i zabawnym zajęciem było zrobienie własnego portretu w pamiątkowej ramce. Na koniec zorganizowano wyjazd do ZOO do Zamościa. Dzieci z wielką radością uczestniczyły w tych zajęciach, gdyż dla niektórych to jedyna zorganizowana forma wypoczynku w okresie wakacji.

thumb.html mzd2 mzd3 mzd5 mzd6 mzd7 mzd11 mzd9 mzd10 m

W dniach 01- 03.07 i 17.07.2015 Filia w Zakrzowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łęcznej zorganizowała wakacje dla dzieci pod hasłem "Wakacje na wsi".
Przygotowano mnóstwo atrakcji. Dzieci bawiły się w różne gry i zabawy ruchowe, wykonywały prace plastyczne i manualne. Dzieci poznawały świat zwierząt egzotycznych, a następnie malowały je. Dzieci z wielką radością wykonywały obrazki z papieru czerpanego, drzewka szczęścia oraz biżuterię.
W ramach wakacji dnia 09.07.2015 dzieci również miały zorganizowany wyjazd do Kielc do Muzeum Zabawek i Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz zwiedzały Jaskinie na Kadzielni.
Na zakończenie wakacji zorganizowano wyjazd do kina w Lublinie.
Dnia 04.07.2015 odbyło się w bibliotece spotkanie dla dorosłych i dzieci , na którym zaprezentowano gry logiczne i umysłowe. Cezary Domińczak – prezes Zarządu Towarzystwa Gier Umysłowych w Warszawie - wprowadził wszystkich w świat gier i ich historię. a następnie zachęcił do zagrania w gry, które przywiózł ze sobą . Zorganizowano konkursy gier. Każdy z uczestników, biorący udział w zabawie, otrzymał drobny upominek od Klubu.
Spotkanie zorganizowano wspólnie z Radą Sołecką wsi Zakrzów.

5 m10 m11 m12 m14 m15 m16 m18 m20 m2 m3 m17 m4 m1 m

W Bibliotece Głównej można obejrzeć wystawę pn. „Dni Powstania” zorganizowaną z okazji 70.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie, które  wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944 r., było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Zorganizowane zostało przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza” i połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najnowszych struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki.

DSC 0910 mDSC 0911 m

W Bibliotece Głównej przy ul. Bożnicznej 21 można obejrzeć wystawę pn. „Łęczna w obiektywie".
Zdjęcia zostały wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej pod opieką Wiesławy Kosiarskiej. Pokazana jest w nich Łęczna z zabytkami, pomnikami, pięknem natury .
W gablotach natomiast zostały wyeksponowane wydawnictwa i dokumenty życia społecznego ukazujące Łęczną dawniej i dziś w fotografii, znajdujące się w zbiorach naszej biblioteki.
Celem wystawy jest promocja Łęcznej w myśl przysłowia „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie".

Wystawa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 do końca lipca.

DSC 0904 mDSC 0908 mDSC 0907 m

W dniu 15 czerwca 2011 r., na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie, nasze Klubowiczki uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Martą Fox – eseistką, poetką, autorką książek dla dorosłych i młodzieży.

W swojej twórczości pisarka podejmuje problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież, pokazuje relacje, jakie zachodzą między młodymi ludźmi a ich rodzicami. W odważny sposób porusza tematy tabu, pisze o nadużyciach w rodzinie oraz o miłości.

W trakcie spotkania autorka opowiadała o swoim życiu prywatnym, zawodowym, o tym jak pisanie może stać się pasją, a także o swoich książkach takich jak: Magda.doc, Paulina.doc, Karolina XL, Iza Anoreczka, Św. Rito od rzeczy niemożliwych.

Pisarka przedstawiła okoliczności powstania niektórych tytułów, jak np. Kobieta zaklęta w kamień oraz emocje towarzyszące jej przy powstawaniu książki Coraz mniej milczenia – zbioru wstrząsających relacji osób dorosłych, które w dzieciństwie doświadczyły okrucieństwa ze strony swoich bliskich. Autorka czytała również fragmenty swojej najnowszej książki pt. Zuzanna nie istnieje, która ukazała się na rynku księgarskim 30 czerwca 2011 r.

Na końcu spotkania autorka składała autografy w przyniesionych przez czytelników książkach, a także pozowała do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Osoby uczestniczące w spotkaniu, w tym nasze klubowiczki, mogły się przekonać, że Marta Fox to osoba otwarta, ciepła, z dużym poczuciem humoru. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Na następne spotkanie zapraszamy 19 lipca na godz. 12.00 do siedziby naszej Biblioteki.

Tematem naszej rozmowy będą lektury na wakacje.