W dniu 21 kwietnia 2015 roku spotkałyśmy się , aby porozmawiać o książce „Cicha 5".
„Cicha 5" to zbiór opowiadań siedmiu polskich autorek, siedem bajkowych opowieści, siedem mieszkań i jedna stara kamienica przy ulicy Cichej 5. Wspólnym motywem opowiadań są Święta Bożego Narodzenia.
Dla wielu z nas jest to magiczny i wyjątkowy czas. Wigilijna noc pełna szczerości, serdeczności i spełniania marzeń. W starych mieszkaniach skrywają się piękne historie, tęsknoty, smutki, spełnione marzenia, małe i duże szczęścia. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Zdradzany senator i jego piękna żona, ekscentryczna staruszka wielbiąca różowe sukienki, rzeźbiarz walczący o swoje dzieci, bezimienny mężczyzna otrzymujący od życia drugą szansę.
Opowiadanie to wcale nie taka łatwa forma i czasem nawet najsławniejsi pisarze nie są w stanie zawrzeć tego samego, co w powieści. Dlatego wśród siedmiu utworów są i te lepsze, i te mniej udane. W niektórych opowiadaniach trudno doszukać się klimatu świątecznego, ale w zbiorze znajdziemy też te wzruszające z pozytywnym przesłaniem. Do nich należą opowiadania Magdaleny Witkiewicz, Nataszy Sochy oraz Krystyny Mirek.

DSC 0215 mDSC 0216 mDSC 0217 mDSC 0214 m