Statystyki

2427835
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Ubiegły tydzień
Bieżący miesiąc
Ubiegły miesiąc
Ogółem
647
1551
4810
1717679
46265
51687
2427835

IP: 18.207.108.182
2021-01-27 10:45
W dniu 15 czerwca 2011 r., na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie, nasze Klubowiczki uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Martą Fox – eseistką, poetką, autorką książek dla dorosłych i młodzieży.

W swojej twórczości pisarka podejmuje problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież, pokazuje relacje, jakie zachodzą między młodymi ludźmi a ich rodzicami. W odważny sposób porusza tematy tabu, pisze o nadużyciach w rodzinie oraz o miłości.

W trakcie spotkania autorka opowiadała o swoim życiu prywatnym, zawodowym, o tym jak pisanie może stać się pasją, a także o swoich książkach takich jak: Magda.doc, Paulina.doc, Karolina XL, Iza Anoreczka, Św. Rito od rzeczy niemożliwych.

Pisarka przedstawiła okoliczności powstania niektórych tytułów, jak np. Kobieta zaklęta w kamień oraz emocje towarzyszące jej przy powstawaniu książki Coraz mniej milczenia – zbioru wstrząsających relacji osób dorosłych, które w dzieciństwie doświadczyły okrucieństwa ze strony swoich bliskich. Autorka czytała również fragmenty swojej najnowszej książki pt. Zuzanna nie istnieje, która ukazała się na rynku księgarskim 30 czerwca 2011 r.

Na końcu spotkania autorka składała autografy w przyniesionych przez czytelników książkach, a także pozowała do wspólnych pamiątkowych zdjęć. Osoby uczestniczące w spotkaniu, w tym nasze klubowiczki, mogły się przekonać, że Marta Fox to osoba otwarta, ciepła, z dużym poczuciem humoru. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Na następne spotkanie zapraszamy 19 lipca na godz. 12.00 do siedziby naszej Biblioteki.

Tematem naszej rozmowy będą lektury na wakacje.